O festivalu

FEST KLIP je festival amatérských videoklipů regionálních kapel.

Festival videoklipů regionálních kapel existuje od roku 2010, kdy se uskutečnil jeho první ročník. Společnost MISTRAL TV produkce, s.r.o. jej od té doby pořádá každým rokem, slavnostní vyhlášení výsledků se odehrává vždy ke konci kalendářního roku.

Hlavním cílem festivalu je podpora hudebních nadšenců, kteří mají svou kapelu,  nejsou nikým zastupováni /OSA/ a věnují se hudební produkci.

Dalším cílem je propagace samotných videoklipů  a podpora regionálních interpretů, kteří  mají mnohdy ztíženou možnost prosadit se na hudebním trhu.

Festival je založen na principu přehlídky soutěžních videoklipů, mezi  kterými  vybírá ten nejpovedenější  odborná porota a veřejnost hlasováním na internetu.

Přihlašování videoklipů je odstartováno zpravidla v polovině roku, následuje spuštění internetového hlasování a v listopadu pak vyhlášení  výsledků. To se koná jako neformální setkání hudebníků a jejich příznivců. Během večera se konají živá vystoupení cca 3 kapel, v pauzách pak program pokračuje projekcí přihlášených videoklipů.

Pokud jste kapela, máte svůj videoklip, přihlaste se a zúčastněte se FESTKLIPu i v letošním roce. Pokud máte nejasnosti či dotazy, kontaktujte realizační tým.

Organizátorem festivalu je MISTRAL TV produkce, s.r.o.

Festival vznikl za finanční podpory města Most.