fest-klip-2017

2017 - 8. ročník

 

Již po osmé nejlepší klipy tohoto ojedinělého hudebního festivalu v České republice hodnotí veřejnost a čtyřčlenná odborná porota.  Rok 2017 je první rok, kdy se vysílá vyhodnocení festivalu on-line na facebooku. Živé vysílání sledovalo 2500 uživatelů. Na internetových stránkách hlasovalo 1211 unikátních IP. Do soutěže se tentokrát přihlásilo celkem 24 klipů z celé republiky.    

První místo u fanoušků získala děčínská kapela Rebel 97, jejíž klip Neděj získal 293 hlasůAutorem vítězného klipu je Milan Jaroš.

Porota ve složení - hudební producent Míra Kuželka, novinářka Katka Táborská, novinář a hudebník Jan Pimper a hudební kritik Radek Kopel však i letos hodnotila nápaditost soutěžných videoklipů a provedení vizuální stránky.                                                         

Jako nejlepší vyhodnotila odborná porota klip „Vesta“ kapely Rebel 97

2. místo videoklip „O vojně“ , který poslala kapela Humenéčko

3. místo videoklip kapely Loutky „Mrtví“.

"Akce za dobu svého působení získala stabilní skupinu příznivců, proto jsme rádi, že se během let potvrzuje smysl existence tohoto festivalu. Festival i letos vznikl za podpory Ústeckého kraje, bez této podpory bylo těžké udržet tento festival celých osm let. V oblasti kapel, které mají omezené možnosti prezentace, má přitom své místo. V předchozích letech jsme vybírali i mezi kapelami ze Slovenska a za dobu existence festivalu jsme již přihlásili kolem dvou set kapel. Snažíme se, aby každý ročník přinesl něco nového, letos byl novinkou online přenos po internetu", dodává organizátorka festivalu Iva Blažková. Vyhlášení výsledku bylo letos koncipováno jinak než v předchozích letech. Ve více než hodinovém pořadu mohli všichni přihlášeni klipy sledovat fanoušci po celé republice. Pořad doprovázelo vystoupení bluesových kapel Lady I Trio. 

Pořad vznikl ve spolupráci s regionálním internetovým rádiem, který festival podpořilo vysílání soutěžících klipů. Samotné vyhlašování vzniklo ve spolupráci s internetovou televizí. Potěšila nás odezva od ostatních mediálních subjektů, které rozhodly s festivalem spolupracovat, a tak podpořit také regionální kapely. Ať už rádia nebo televize. Všechny soutěžní klipy budou například postupně zařazeny do vysílání TV DAKR a MTR +

"Zájem nás těší víc, že ​​výhrou pro kapely je zejména jejich intenzivní mediální podpora. Ceny jako takové jsou spíše symbolické, ani letos ale nechyběla festivalová klapka, kterou získávají vítězové", dodala Iva Blažková.

Celkem soutěžních příspěvků: 23

Nejlépe hodnocené

Nejlepší soutěžící - 'Název videoklipu'

-

Body: 0
Křesťanský stát
-
Body: 0
Kohout plaší smrt
-
Body: 0
Ejakulující Kokos
-

.

Body: 0
POPPY SEED GRINDER
.

Mrtví

Body: 0
Loudky kapela
Mrtví