Na začátku byla myšlenka trojice nadšenců společnosti MISTRAL TV produkce s.r.o. vytvořit festival, který by se věnoval oblasti jim nejbližší, vizuální tvorbě. Rozhodli se ale také podpořit začínající hudební kapely, takzvané amatérské, ve smyslu, že hraní v kapele není jejich stálou profesí. A tak se v roce 2010 uskutečnil první ročník festivalu zaměřeného na videoklipy.

Dnes Vám představujeme již 9. ročník festivalu FESTKLIP, akce, která má svou tradici, stálé fanoušky a před sebou, doufáme, zářnou budoucnost. Letos Vás vítáme na zcela nových internetových stránkách, které slouží nejenom jako informační zdroj, ale také jako místo Vašeho hlasování. Proto jsme stránky vizuálně upravili tak, abyste festival mohli sledovat a zapojit se do něho pohodlně i ze svých mobilních telefonů.

Naším hlavním cílem je podporovat hudební nadšence, kteří mají svou kapelu, nejsou zastupováni OSA a věnují se hudební produkci. Víme, že prosadit se v hudebním světě není snadné, proto je posláním FESTKLIPU propagovat videoklipy a celkově podporovat regionální interprety. Třeba tím, že přihlášené klipy budou mimo jiné odvysílány ve třech regionálních televizíchTV DAKR, RTM +. Festival FESTIKLIP má celých 9 let ustálenou základní podobu.

Vítěz se hledá ve dvou kategoriích. V první hodnotí odborná porota, ve druhé hlasují fanoušci po internetu. V letošním roce se máte opravdu na co těšit. V porotě přislíbili účast scénárista, kameraman, střihač a režisér Jaromír Malý, který má na svém kontě řadu reklamních klipů pro prestižní obchodní společnosti, a také kameraman Martin Matiášek, člověk, který se prosadil v oblasti filmu, komerčních videí a hudebních klipů. Třetím odborníkem v porotě je Petr Kůsa, český rockový hudebník, autor a režisér pořadů TV ROCKPARÁDA, ROCK MUSIC a autor rockového projektu Fajn Rock Music. Na přihlašování a hodnocení klipů je čas dva měsíce od začátku září do 28. října, slavnostní vyhlášení výsledků se odehrává vždy ke konci kalendářního roku. Pořadatelem festivalu je od jeho počátku společnost MISTRAL TV produkce, s.r.o.

Festival vznikl také za finanční podpory Ústeckého kraje a Magistrátu města Most.